top of page

HAKKIMIZDA

Lushism, bir çevre koruma inisiyatifidir. Doğayı, hayvanları korumayı amaçlayan Lushism, canlı yaşamını derinden etkileyen güncel, küresel veya çevresel sorunlara gerçekleştirdiği projeler ile çözüm yolları üretmeye, bireylere sürdürülebilir bir çevre bilinci aşılamaya çalışmaktadır. Gerçekleştirdiği projeler ve etkinlikler kapsamında Lushism, yerel ve tüzel kurum, kuruluş ya da kişilerle ortak faaliyetlerde bulunmakta, doğayı, hayvanları koruma hedefinde kolektif bir bakış açısı doğrultusunda ilerleme kaydetmektedir.

NELER YAPIYORUZ

Lushism, çevreyi korumak ve gelecek nesillere bir çevre bırakabilmek adına her yaş grubundan bireylerin katılabileceği projeler, etkinlikler düzenlemektedir. Bu tür aktiviteleri düzenlemek için partnerleri, yerel halk ve gönüllülerden yardım almakta, doğayı muhafaza etmek adına birçok başarılı projeye imza atmaktadır. Buna ek olarak Lushism, bireyleri sürdürülebilir bir yaşam sürmeye teşvik etmek adına çeşitli "Meydan Okuma"lar oluşturmakta, çevre üzerine bir Podcast serisi ve sürdürülebilir yaşam üzerine "Pratik Çözümler" adlı bir günce düzenlemekte, organik, çevre-dostu ürün üreten üreticileri desteklemektedir. Projelerimiz veya etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz "Projelerimiz", "Etkinliklerimiz" sayfalarına göz atabilir veya haber bültenimize, sitemize abone olabilirsiniz.

HİKAYEMİZ

Lushism, bir yerel hizmet projesi olarak başlayan yenilikçi bir çevre koruma hareketidir. Çıkış noktamız bu amaç doğrultusunda her bireyin değişime katkıda bulunmasını sağlayacak olanaklar oluşturmak ve bu sayede çevre korumada yer alan her türlü kişiye seslerini duyurabilecekleri etkili bir platform oluşturmaktı.  Yerel çaplı başlayan projemiz zamanla tüm Türkiye'ye yayıldı ve bugün, partnerlerimiz veya gönüllülerimiz ile beraber toplumun her kesiminden katılımcılar ile beraber çalışarak anlamlı çalışmalara imza attığımız bir proje haline geldi. Hakkımızda daha fazla bilgi edinmek veya bize katılmak için iletişime geçebilirsiniz.

bottom of page